отримувати новини АртПоля

 

30 СІЧНЯ 2016

:::стежка:::

 

спільно з МУЗЕЄМ ІВАНА ГОНЧАРА
(Київ, вул. Лаврська, 19)

 

16:00 — представлення проекту :::стежка:::, (агенція подій АртПоле, за участі Олі Михайлюк та Рустема Скібіна, а також художників, що втілювали проект у Вінниці: Олександра Нікітюка і Юлії Гушул).
17:00 — показ фільму «Кримські стежки», (реж. Вінсент Мун, Франція, за участі консультанта фільму Олександра Рибалка, одного з героїв фільму — взнажного кримськотатарського музиканта Джеміля Карікова і танцювального колективу грецького товариства «Енотіта»).

 

Стежка. Цей образ одночасно виник і в проекті агенції АртПоле, й у фільмі Вінсента Муна, без будь-яких спеціальних домовленостей. Можливо, тому, що й українські художники, і французький режисер розповідають про Крим, а отже про існування непростих й завжди особистих стежок, що здатні вивести з темряви. Завдяки музиці, орнаментам, традиціям і довірі.

 

:::стежка::: — ініціатива агенції АртПоле, покликана підтримувати постійний зв'язок із Кримом. Коли дискусії зайшли у глухий кут, художники знайшли вихід (точніше стежку) — взятися за фарби й створити візуальні нагадування про півострів у публічних просторах різних міст.

 

Відправною точкою стали кримськотатарські орнаменти у виконанні відомого кераміста Рустема Скібіна. На їх основі Оля Михайлюк розробила художню концепцію, яка передбачає залучення до проекту різних авторів та індивідуальне рішення в кожному з міст. Проект стартував влітку у Києві після того, як ідею стежки підтримали на Спільнокошті. Орнаменти опрацьовував польський стріт-артист Артур Вабік.

 

Ідея вінницької :::стежки::: повстала з творів Михайла Коцюбинського, написаних тут сто років тому. Питання, над якими розмірковував письменник — земля, традиції, взаємодія з людьми іншої віри — набуваючи нових сенсів, зараз залишаються такими ж важливими. Запропонована Олею ідея, надихнула Рустема, художницю Юлю Гушул та Лабораторію актуальної творчості на спільну роботу.

 

:::стежка::: проявилася і в Приазов’ї, де мурал створив київський художник Андрій Гуренко. Навесні АртПоле планує продовжити :::стежку::: — закінчити розписи у Бердянську й Вінниці та вирушити до інших міст. У найближчих планах — Чернівці, Львів, Варшава, а далі Мюнхен, Париж, Барселона, Лісабон...

 

Щоб обійти навколо світу, розповісти про Крим і повернутися на свій півострів.

 

«Кримські стежки» — фільм Вінсента Муна, незалежного французького режисера, відомого своїм документальним музичним відео. У 2006-му йому запропонували попрацювати з паризькими музикантами, таким чином з’явилися Take Away Show — музичні відео, зняті за один дубль, в живому і дуже швидкому знімальному процесі. Він працював як з невідомими інді-музикантами, так і зі світовими зірками. З того часу Мун використовує форму «партизанського» стилю — імпровізаційну зйомку в незвичайній обстановці. З 2009-го Вінсент Мун живе в дорозі: експериментуючи з польовими записами, він працює самостійно, здійснюючи свої проекти без залучення грошей, тим самим переглядаючи закони кіноіндустрії. У 2011 Вінсент почав роботу над новою серією —«Маленькі планети» — колекцією коротких музичних фільмів, відзнятих по всьому світові: в Аргентині, Чилі, Камбоджі, Єгипті, Японії, Новій Зеландії, Ісландії, Бразилії.

 

Режисер побував і в Україні, де зняв кілька відео з ДахаБрахою, одеськими музикантами, що співають на ідиш, і цілу серію про Крим. Сюжети з півострова склалися в повнометражний фільм — про традиційну музику народів Криму, музичний портрет дивовижної землі, де є місце пісням та мелодіям кримських татар, греків, болгар, вірменів, кримчаків. Фільм, знятий про музику тих, хто був депортований у часи Другої Світової й повернувся, зараз набуває нового звучання.