отримувати новини АртПоля

ПРИХОВАНІ СВІТИ

 

Загалом можна вирізнити дві моделі стосунків між ландшафтом, художником і глядачем. Одна є співставленням, змаганням творчого Я та навколишньої природи, інша — розчиненням, включенням у природний процес, співавторством з навколишнім середовищем. Саме цієї концепції дотримувалися автори ледарт-об’єктів, що протягом 12 років були створені на різних локаціях АртПоля — в Івано-Франківській, Вінницькій, Одеській, Луганській областях та на півострові Крим. Протягом всієї історії проведення фестивалю лендарт-об’єкти фіксував на фото Вадим Ільков.

 

Фестиваль АртПоле став першою подією, на якій твори були безпосередньо (а не у вигляді документації) представлені аудиторії й продемонстрував здатність лендарту вийти за межі суто естетичних заходів у набагато ширший соціальний контекст. Енергетика поєднання фантастичних багаторівневих територій, музики та візуальних об’єктів надала змогу відчути і пережити вихід з просто географічного місця перебування в інший вимір — вимір змістово-символічної реальності.

 

Образи-метафори зустрічі матеріального та ідеального, природного та людського світів, виникали завдяки Мирославу Вайді, Петру Бевзі, Андрію Гуренку, Володимир Бахтову, Ілоні Сільваші, Ярославу Присяжнюку, Жанні Кадировій, Анатолію Бєлову, Олександру Никитюку, Віталію Кохану, Володимиру Кузнецову, Олексію Литвиненку, Ганні Сидоренко, Сергію Якуніну, Микиті Кадану, Анні Надуді, Юлії Толмачовій, Миколі Джичці, Сергію Григоряну, Адель Ягібековій, Денису Ковалевському та всім учасникам naturally, Лоліті Гайнутдіновій, Олегу Олійнику, Геннадію Донцю, Володимиру Нойсу, Орисі Ничипорук, Оксані Щесняк, Дмитру Матюхіну, Владі Сошкіній, Анастасії Скориковій, Фьоклі, Катерині Радченко, Євгену Мануїлову, ЦСМ «ДАХ», а також Карлотті Брунетті та Лізі Шмітц (Німеччина), Ярославу Козярі (Польща), Алехандро Гуззетті (Італія), Світлані Гусаковій, Артему Зданевичу, Андрію Буселу (Білорусь).

 

hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds hidden_worlds

 

ПРОЕКТ «ДВІЙНИКИ»
ідея: Оля Михайлюк, Вадим Ільков
фото: Вадим Ільков

 

Проект являє собою серію фотографій лендарт-об’єктів, створених протягом фестивалів «АртПоле» в різних точках України, а також їхніх «двійників» з великих міст, що не мають жодного відношення до мистецтва. Він створюється на межі між природно-чистим і людським урбанізованим, на межі мистецтва і повсякденного життя, матеріального і ідеального. В такому контексті споглядання типового для міського середовища об’єкту дозволяє перейти до розуміння мистецького твору, і в той же час споглядання лендартових об’єктів дає можливість естетизувати міське середовище, адже в основі обох — схематично однакові патерни, основна кодова інформація, що в концентрованому вигляді передається від покоління до покоління. Це спроба дослідити світ не з позиції розділення та подальшого заглиблення в одну з характеристик, а з точки зору теорії взаємозв’язків, на чому ґрунтувалися давні цивілізації (коли пересування в просторі й обмін інформацією були мінімальним) й до чого сьогодні ми рухаємося сьогодні (коли інформаційні потоки зростають з шаленою швидкістю).

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds

 

hidden_worlds