отримувати новини АртПоля

 

13–20 березня

DEŠI (Чехія)

Ужгород, паб «Кактус» — 13 березня, початок о 19:00;
Чернівці, клуб Public (вул. Головна, 265А, ТРЦ DEPO't 3 поверх) — 14 березня, початок о 19:00;
Житомир, «Кавоманія» — 15 березня, початок о 20:00;
Київ, букарня «Бабуїн» — 16 березня, початок о 19:00;
Львів, «Дзиґа» (Етноклуб набутків) — 19 березня, початок о 20:00;
Коломия, рок-байк кафе «Катрін» (б-р Лесі Українки, 10) — 20 березня, початок о 19:00.

 

Цей чеський дует поєднує саксофон з австралійським діджеріду, проте «діджеріду+саксофон» — надто спрощена формула для Deši. Йдеться про діалог між народною та академічною музичними традиціями, між деревом та металом, між чоловіком та жінкою. Проект легко мігрує від джазу і фанку до етнічної музики.

 

Особливість Deši криється також в їхньому підході до гармонії. Якщо в більшості проектів за участю діджеріду цей інструмент відіграє скоріше ритмічну функцію або взагалі застосовується майже як перкусія, тут він є повноправним учасником композиції, взаємодіючи з духовими чи струнними на тембральному і тональному рівні, складаючи цілісний діалог мелодії та подиху.

 

Діжеріду треба читати в множині — Лукаш Пільнай, що навчався Європі, Індії та Великобританії, є знаним майстром з виготовлення обертонових інструментів — бере на гастролі цілу колекцію власних творінь. Єва Жижковска віддає перевагу баритон-саксофону і кларнету.

 

Дует відомий українській аудиторії по фестивалю АртПоле’2012. Цього року АртПоле підхоплює естафету європейського туру Deši, щоб нагадати незабутню атмосферу музичного свята в Унежі й запросити на наступний п’ятидобовий арт-нон-стоп. Зустрічайте Deši в березні:)

 

Партнер проекту: Чеський центр.