отримувати новини АртПоля

 

11–25 КВІТНЯ

ПРИХОВАНІ СВІТИ (ДВІЙНИКИ)

Суми, Галерея 21 (проспект Т.Шевченка, 21)

відкриття 11 квітня о 18:00, музичний супровід — relorg

 

Фотовиставка включає фото лендарт-об’єктів, створених протягом 2004–2009 рр. в різних точках України на фестивалях «Шешори» і «АртПоле» та їхніх «двійників» з великих міст, що не мають жодного відношення до мистецтва. Вона створена на межі між природно-чистим і людським урбанізованим, на межі мистецтва і повсякденного життя, матеріального і ідеального.

 

В такому контексті споглядання типового для міського середовища об’єкту дозволяє перейти до розуміння мистецького твору, і в той же час споглядання лендартових об’єктів дає можливість естетизувати міське середовище, адже в основі обох — схематично однакові патерни, основна кодова інформація, що в концентрованому вигляді передається від покоління до покоління. Це спроба дослідити світ не з позиції сепарації та подальшого заглиблення в одну з характеристик, а з точки зору теорії взаємозв’язків, на чому ґрунтувалися давні цивілізації (коли пересування в просторі й обмін інформацією були мінімальним) й до чого сьогодні ми рухаємося сьогодні (коли інформаційні потоки зростають з шаленою швидкістю).

 

Автори об’єктів: Петро Бевза, Андрій Гуренко, Мирослав Вайда, Олексій Литвиненко, Ілона Сільваші, Ярослав Присяжнюк, Анатолій Бєлов, Орися Ничипорук, Алехандро Гуззетті та ін. Автори ідеї: Оля Михайлюк, Вадим Ільков (АртПоле). Автор фото — Вадим Ільков, роботи якого навмисне стримано-документальні, щоб максимально точно, без втручання і власних інтерпретацій, донести ідеї лендартистів; він також знаходив відповідники лендарт-об’єктам у міському середовищі.