отримувати новини АртПоля

 

28-30 листопада

MAVIGIZ (Туреччина)

Мустафа Кизилделі - баглама
Кемаль Акдемир - кавал
Хусейн Кайнамиш - гітара

 

28 листопада, 20:30 Львів, «Дзига» (вул. Вірменська, 35), вхід 40 грн., студентам та членам Етноклубу – 20 грн.
29 листопада, 20:00 Кам’янець-Подільський, ресторан-клуб «Белладжіо» (вул. Лесі Українки, 84, готельно-розважальний комплекс «Галла-Готель»,) квитки - 150 грн. (в ціну входить частування із девяти страв турецької кухні). Квитки можна замовити за тел. 067 74 225 10
30 листопада, 20:00 Київ, клуб-ресторан Turquoise (вул. Сагайдачного, 10/5 А), вхід - 80 грн., студентам - 50 грн., бронювання місць за тел. 097 308 18 97

 

Крім того, 20-30 листопада у київському кнайп-клубі «Купідон» триває виставка фотографій Вадима Ількова «Місто над Босфором. Нескінченна історія». Всі фото зроблені під час подорожі до Стамбула.

 

Історія гурту розпочалась 1994 року у Стамбулі. Музиканти Mavigiz грають на старовинних інструментах Туреччини, улюблених в народі, оповитих легендами та переказами, оспіваних у казках. Це баглама, що з древніх часів супроводжувала мандрівних поетів, та особливої конструкції флейта — кавал. Вони звучать у поєднанні з гітарою, відповідно, і в репертуарі гурту турецька музична традиція поєднується з сучасними запозиченнями: тріо виконує і народні пісні, яким вже декілька сотень років, і новітні твори. Українська публіка вперше почула Mavigiz зі сцени міжнародного фестивалю АртПоле-2013, і гурт отримав багатьох палких прихильників. 

Про що співається у турецьких піснях? Що означають назви Telli Turnam, Derdim Çoktur, Hata Benim? З якого дерева гриф у баглами і як пастух з кавалом переміг чорта? Відповіді на ці запитання вестимуть вас світом турецької музики та, можливо, допоможуть розгадати Синій Секрет, адже саме так перекладається назва тріо.