отримувати новини АртПоля

 

19–21 ГРУДНЯ

ВЕЛИКЕ ВУХО, акустична майстерня казки у Різдвяному Арсеналі

Велике Вухо чує те, чого не чують інші люди, він чує не лише дуже далеко, а й дуже близько. Він чує, як вовтузяться недобрі думки, не знаходячи собі місця, як жваво витанцьовують радісні думки. Чує, кого думки окриляють і надихають, а кого притискають до землі та забивають дихання. І свої думки Велике Вухо чує, а вони у нього легкі, як подув весняного вітру, і здивовані, бо він не перестає дивуватися, що навколо стільки всіляких звуків.
Дзвінка Матіяш, «Казки П’ятинки»

 

19 грудня, в День Святого Миколая, в рамках різдвяного ярмарку у Мистецькому Арсеналі починає свою роботу Акустична майстерня казки «Велике Вухо», під час якої діти самі озвучуватимуть чарівні історії казкарки Дзвінки Матіяш. За допомогою різних знайомих предметів — папір і фольга, склянки, тарілки, глечики й тази, шишки й горіхи, що здатні дзижчати-фурчати-сюрчати — малі знаходитимуть в звуках «як бджоли будують щільники, як тріпотять крильця метеликів у повітрі та тупотять лапки комах, що бігають по воді, як чистять дзьоби горобці і як ворушаться вуса в кота, котрий підкрадається до горобців»... Дорослі ж оповідатимуть, записуватимуть та опрацьовуватимуть звуки. На нас всіх очікує повна несподіванок казково-акустична пригода.

 

Мудра казка завжди на часі, особливо зараз. Коли темні і світлі сили зустрічаються щодня й щоночі, час згадати про сили кольорові — про дітей і святого Миколая. Любов сильніша за страх. У Дзвінчиних казках багато звуків і кольорів, багато простору для уяви, багато простору для усвідомлення цінностей і розуміння себе-людини, а ще — віри й любові. Чим більше дітей чутимуть казки в дитинстві й чекатимуть на Миколая, тим менше жорстокості й злих вчинків буде в цьому світі.

 

Організатори акустичної майстерні казки:
агенція подій «АртПоле», інноваційний освітній проект «Арсенал Ідей» Благодійного Фонду «Мистецький Арсенал», міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», київський музичний фестиваль «Обертонік».