отримувати новини АртПоля

 

25-27 ВЕРЕСНЯ

ПРО КРИМ / АРТПОЛЕ-ОДЕСА

Дискусії й відкриті лекції, кінопокази, майстер-класи і концерт. Хороший інформаційний привід повернутися до питання Криму, яке залишається актуальним.

 

Крим і Одеса мають чимало спільного: море, етнічне різноманіття й насичена подіями історія. АртПоле завжди досліджувало культури різних народів і створювало події, де індивідуальні риси й знання були перевагами. Півроку тому ми спостерігали як вони були використані задля розпалення конфлікту.

 

Також кожного дня відбуватимуться дискусії, до участі в яких запрошені як етнографи, журналісти, кінорежисери, музиканти, художники, так і військові, психологи і громадські активісти з усієї України, зокрема, з Криму. На прикладі особистого досвіду тут обговорюватимуться питання вільного доступу до інформації та протистояння інформаційному тиску, виїзду з Криму чи можливостей залишатися на півострові, взаєморозуміння між громадами в нових місцях поселення, туризму і проведення культурних заходів, збереження культурної спадщини, конкретні кроки у подальшій взаємодії.

 

Організатори: агенція подій «АртПоле» і центр регіонального розвитку «Топ-Кая».
Партнери: агенція Sova і коворкінговий простір HUB Odessa.
Інфопартнери: Перше радіо FM1, ТРК «Град», «Український Тиждень», Platforma, Hromadske.tv, «Країна».

 

ПРОГРАМА (вхід на всі події вільний)

перформанс ПОСЕРЕДИНІ
25 вересня о 17:30/ HUB Odessa
Влад Креймер (Донецьк) / Оля Михайлюк (Київ)
Перформанс, який осмислює проблему руйнівного тиску інформаційного середовища і намагання особистості йому протистояти. Відрізали море. Закрили небо. Розірвали землю. Ці словосполучення протягом останніх пів року ти щодня зустрічаєш в пресі. Але для тебе вони набувають зовсім іншої глибини, адже ти пірнав в це море, дихав цим небом, ходив по цій землі. І навіть садив дерева. І вони виростуть.

 

кінопокази
25 вересня о 19:00 / Sunday Cinema (Приморський бульвар, 9)
#ВАВИЛОН’13 – добірка про Крим
«Крим, люблю тебе» (реж. Наталка Гуменюк, Київ)
Репортажна підбірка, відзнята під час референдуму та упродовж наступного тижня — розмови з жителями Севастополя, Бельбека, Ялти, Сімферополя, Бахчисарая. «Нас просто було дуже мало», — повторюють кримчани, які переймаються втратою українського громадянства. Насправді їх набагато більше, ніж думають на великій землі. Працювати журналістам в Криму на той час, як і зараз, непросто. Тож цей репортаж знято на мобільний телефон та невеличку камеру.
«Крим: півроку по тому» (Оля Михайлюк/Вадим Ільков, Київ), зустріч з авторами
Цикл відео-інтерв’ю створений, щоб зафіксувати атмосферу березневого Криму, настрої та очікування людей, адже, за словами авторів, здавалося, що через кілька років ми вже не зможемо в це повірити. Після анексії долі героїв документального відео складалися по-різному, проте кожен постав перед непростим вибором-випробуванням. Деякі з них візьмуть участь у зустрічі «ПРО КРИМ» і зможуть особисто розповісти про свій досвід.

 

26 вересня о 19:00 / Sunday Cinema (Приморський бульвар, 9)
«Бальзам» (реж. Дінара Ахтемова, Сімферополь), зустріч з автором
Документальний фільм про відому кримськотатарську співачку Ельвіру Сарихаліл, що записує народні пісні у старшого покоління, аби відродити й зберегти їх. У стрічці озвучені роздуми про те, що таке народна музика і як вона живе, як передається з покоління в покоління, а також коментарі експертів у галузі народної музики і документального кіно.
«Майстер-клас» (Наталка Фіцич, Київ), зустріч з автором
Cерія телепередач про традиційні ремесла кримських татар: кераміку, чеканку, виготовлення килимів, золоте шиття. Ведуча програми вирушає до майстра навчитися його ремесла, спростерігає і допомагає зробити виріб від початку аж до його готовності. Одночасно у живому спілкуванні розгортається історія ремесла, пов'язані з ним легенди та історія самого майстра.
кримська добірка короткого метру (реж. Вінсент Мун, Франція)
Ця добірка короткого метру незалежного французького режисера та оператора, що подорожує по всьому світу в пошуках музикантів для своїх фільмів. «Партизанський» стиль Вінсента Муна передбачає імпровізаційну зйомку виконання музики у найрізноманітнішій обстановці. До підбірки увійшли записи, зроблені в серпні 2012 року під час візиту режисера до Криму.

 

майстер-класи
27 вересня о 15:00 / Sunday Cinema (Приморський бульвар, 9)
• кераміка — Михайло Плужник-Гладир (Одеса) і Рустем Скібін (Сімферополь-Київ)
• рукоділля — Ліля Штекель (Одеса) і Наталя Скворцова (Бахчисарай)
• приготування кави — Дінара Ахтемова (Сімферополь)
• музичний супровід — Мустафа Кизилделі (Туреччина)

 

З техніками роботи з глиною, зокрема на гончарному крузі, знайомитиме одесит Михайло Плужник. З його допомогою можна буде створити найрізноманітніші речі — від посуду до авторських іграшок. До нього долучиться кримськотатарський майстер Рустем Скібін — його роботи, прикрашені яскравим розписом на основі традиційної вишивки, відомі далеко за межами України. Рустем розповість про семантику кримськотатарського орнаменту, про кераміку в побуті та архітектурі кримських татар. Рукоділлю — вишивці, створенню іграшок та прикрас, валянню з повсті — навчатимуть відома одеська майстриня Ляля Штекель та кримська колега Наталя Скворцова. Тут також можна буде скуштувати східної кави і послухати вишукані турецькі мелодії, які майстерно виконує на багламі Мустафа Кизилделі.

 

концерт: ТАРАФ (Крим) і ГИЧ-ОРКЕСТР (Львів)
27 вересня о 19:00 / Крыша Моря (Ланжерон)
інформаційний партнер: Гич-Оркестр активно переосмислює народну творчість. Гурт шанує традицію, але при цьому його музика народжується у радості експерименту. Зрештою, саме слово «гич» і є вигуком радості й захоплення. У їх музиці можна розпізнати і відчути не тільки українську мелодику, а й великий діапазон європейського і світового музичного шифру — вони вміють вписувати надбання різних народів в українські реалії. У репертуарі етно-джазового кримськотатарського гурту інформаційний партнер: Тараф — мелодії степового та узбережного Криму, румунські, болгарські, кримськотатарські і азербайджанські мотиви.