отримувати новини АртПоля

 

30-31 СЕРПНЯ / 13-14 ВЕРЕСНЯ

JUST-IN-BETWEEN

Бункермуз / Тернопіль

 

між війною і миром
між сходом і заходом
між літом і осінню

 

Формат JUST-IN-BETWEEN не розважальний, а експериментальний, пізнавальний, творчий. Тобто той, що вимагає певних зусиль — як від митців, так і від публіки — але й дає відповіді на запитання, які інколи неможливо знайти самостійно. Це одна з причин, чому від події слід також очікувати потужних проектів — адже зустрічалися тут саме з метою співтворення.

 

Що ж до програми, то люди з різних точок країни з’їхалися, аби упродовж неповної доби відкрити виставку, створити арт-об’єкт у просторі міста, подивитися документальне і художнє кіно, прослухати лекцію про мистецькі й історичні процеси, побачити нові українські мультидисциплінарні проекти, взяти участь у дискусії та шумовій лабораторії, здійснити нічну прогулянку Тернополем і знову роз’їхатися в різні кінці України, аби далі працювати — з відчуттям єдності у просторі та часі.

 

 

ПРОГРАМA

 

Виставка «Зимно» відомого українського художника Мирослава Вайди.

 

Показ фільму Юрія Іллєнка «Лебедине озеро. Зона» (за підтримки Національного центру Олександра Довженка), який знімався в Алчевську — на Орлових ставках.

Програма Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA: «День шахтаря» французького режисера Гаеля Мокаера про сюрреалізм щоденного життя шахти «Бужанська» в Нововолинську, з її святами і складностями, і «Елекро Москва» — есе про радянську епоху та її наслідки через призму історії електронної музики і радянських синтезаторів.

Допрем’єрний показ документального фільму Вадима Ількова про перформанс «Розділові», що створювався в травні у старовинній садибі на Луганщині митцями з Австрії, Білорусі та України.

 

Лекція Олександра Сушинського (куратора мистецької локації da_sein, засновника незалежного лейблу da_sein_rec., Донецьк) «Изобретатели vs Приобретатели» про взаємовплив та взаємо(не)залежність історичних та артових процесів.

 

перфоманси/музика/поезія
АБРИКОСИ ДОНБАСУ
Любов Якимчук (Луганськ-Київ) / Марк Токар (Львів-Київ)
Донбас — це світ абрикосів та териконів, ніжний і трагічний світ. Це не плаский, а глибокий простір: вулицями ходять люди, мешканці шахтарських міст і селищ, а під ними прохідкою пересуваються шахтарі в касках. Зовні світить сонце, на якому стигнуть абрикоси, а під землею світять ліхтарі та гинуть люди. Заглиблює у цей світ поеми Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу» імпровізаційна музика Марка Токаря, контрабас якого уміє розмовляти мовою людей.

 

ПОСЕРЕДИНІ
Влад Креймер (Донецьк) / Оля Михайлюк (Київ)
Підготований спеціально для JUST-IN-BETWEEN перформанс, який осмислює проблему руйнівного тиску інформаційного середовища і намагання особистості йому протистояти. Відрізали море. Захопили землю. Закрили небо. Це журналістські штампи, які набувають зовсім іншої глибини для тебе, який пірнав в це море, ходив по цій землі й садив в неї дерева й квіти — торкався її, дихав цим небом.

 

КАЗКИ ІЗ СІРОГО БЛОКНОТА
Марк Токар (Львів-Київ)
У власних текстах Марк Токар мислить дуже музично, загортаючи в слова «те, що виконується на інструменті, тільки часами з проілюстованим сенсом». Тексти звучатимуть у авторському виконанні, створюючи, за визначенням самого Марка, «спонтанно ритмізований потік свідомості різними мовами».

 

Дві незалежні акції з новими учасниками від SИМБІОZу тернопільських поетів, художників та музичних формацій, прем’єра якого відбулася у липні під час лабораторії ARTPOLE.IF
SИМБІОZ
Юлія Іванчук / Наталя Багрій / ZSUF (Тернопіль)
Поєднання поезії, електронної музики та експерементального вокалу. Злиття електронно вироблених, препарованих та синтезованих звуків з мовним мистецтвом. Симбіоз, що базується на опозиції: сила—слабкість, жорсткість—м’якість.

М Л Ь О Р
Альона Макух / Наталя Багрій (Тернопіль) / Олександр Сушинський (Донецьк)
Візуально-електроакустична імпровізація за поезією Олександра Введенського, російського поета абсурду 20-30х. Стан М Л Ь О Р/у — меланхолія, нестача чогось незабутнього, що вкорінено в природі часу. Нестача, через усвідомлення якої прокидаєшся. Це миттєвість, коли усвідомлюєш, що «..навкруги, можливо, Бог». Перформанс є простою маніфестацією того, що творчий акт — це акт антивоєнний, акт єднання, акт, що трансформує свідомість еволюційним шляхом. Це спроба спіймати МЛЬОР, про який ніхто нічого не знає.

 

Сесія ЛАБОРАТОРІЇ ШУМУ, створеної на базі музичних середовищ Pincet, Хатнєграння і Субпродукт. За словами її куратора Ярослава Качмарського, це занурення у звук та шум у всіх його проявах, використання простору і локації як музичного інструмента та віднайдення гармонії там, де її не мало б бути.

 

Преса про проект

Між регіонами не було комунікації навіть на рівні поїздів — поетка з Луганська Навколо доби посередині

 

 

Після JUST-IN-BETWEEN на День шахтаря залишилось багато вражень і важливих тем, над якими хочеться працювати далі. Тому 13-14 вересня — нова зустріча в Тернополі.

 

13 вересня

Cквер на бульварі Тараса Шевченка (біля Коза-бару) — поетичне відкриття арт-об’єкту «Елемент поєднання» Олега Божка, художника й ландшафтного дизайнера з Алчевська — як символ пам’яті, вдячності і єдності. Важливою складовою об'єкта є українська поезія, тож у відкритті взяв участь Сергій Жадан.

 

Галерея Бункермуз — благодійний розпродаж для гуманітарної допомоги звільненим містам Донбасу.

 

14 вересня

Внутрішній дворик Бункермуз — обговорення культурних ініціатив, спрямованих на налагодження комунікації між Сходом і Заходом, представлення перших результатів.

 

Галерея Бункермуз — показ документального фільму «Мистецька війна» німецького режисера Марко Вілмса про роль вуличних художників у революційних подіях в Єгипті під час повалення режиму Мубарака.