отримувати новини АртПоля

 

21-22 ЛИСТОПАДА

роздІловІ

21 листопада — Одеса, Палац Моряків (Приморський бульвар, 9)
22 листопада — Київ, Fedoriv Hub (Арена,вул. Червоноармійська, 5)

 

текст/голос: Сергій Жадан
танець: Andrea Maria Handler
звук: Олексій Ворсоба/Влад Креймер
відео: Микола Карабінович
ідея: Оля Михайлюк

 

Це — проект-листування. Деякі поетичні твори можна зустріти в «Месопотамії» Сергія Жадана та в інших його книгах. Деякі прозові фрагменти з’являються раптово і несподівано — їх не знайдеш в жодному виданні (частину з них Claudia Dathe переклала німецькою). Його тексти читатиме автор, Сергій Жадан. Її епізоди — графічні символи на екрані та contemporary dance. За увесь твір слово «любов» згадується 15 разів, 9 разів — «ніжність» і «нічого», і 2 рази — слово «війна». Упродовж твору Вони проживають найгостріші і найніжніші моменти, які завжди супроводжує музика. Музичну канву створюють акордеон, електро-скрипка та інші електронні інструменти. Поезія та музика звучать, змінюючи та доповнюючи одне одного, надаючи твору та простору відкритості і непередбачуваності.

 

Сергій Жадан: Наш проект присвячений дуже тонкій та зникомій матерії — матерії ніжності. А про ніжність говорити настільки ж просто, наскільки й безсенсовно. Саме тому виникає спокуса в розмові про неї застосовувати не так слова, як окремі літери, не так музику, як окремі звуки, не так танок, як окремі рухи. Адже ніжність це і є окремі рухи.

 

Олексій Ворсоба: Цель наша, на мой взгляд, весьма непростая — рассказать историю любви людей, которые уже, возможно, никогда не увидятся — историю о том, как изо дня в день, в едва уловимых отзвуках повседневного мира видеть и осязать присутствие своего единственного. «роздІловІ» посвящены, по-моему, именно отсутствию границ. И даже такое препятствие как недосягаемость — всего лишь запятая в ситуации любви.

 

Влад Креймер: Произведение стало более лаконичным, выверенным. Обрело некую математическую точность. К нам присоединится Андреа, и я надеюсь, что внутри достигнутой лаконичности и точности засияют новые разноцветные эмоции и измерения.

 

Andrea Maria Handler: Наша перша зустріч стала надзвичайно сильним емоційним досвідом для мене. Мене вона підштовхнула до щоденного аналізу своїх творчих та особистих вчинків, підкреслила нашу повагу один до одного та до спільного твору. Говорячи простими словами, тема нашого проекту — любов. Але що це значить? Любов окрім пишномовності має дуже багато шляхів та форм прояву. Вона приховується за співчуттям, співпереживанням і радістю…

 

Партнери: Фестиваль відеопоезії CYCLOP, Австрійський культурний форум, Австрійське почесне консульство в Одесі, ГО «Український літературний центр», Фундація Дарини Жолдак, агенція Sova.

 

11 жовтня роздІловІ були показані в Харкові.

 

преса про проект
Действо «РоздІловІ» в Одессе, 21-го ноября / Situations UTE
Жадан в Одесі: любов, ніжність і вічні коми / HappyМісто
Слова (не) мають значення / театральний портал THEATRE
Расставить все точки над «i» / культурный портал MuseShore
Песни вместо писем / деловой портал «Капитал»