отримувати новини АртПоля

 

БЕРЕЗЕНЬ'2015

літературно-музичний перформанс
АЛЬБЕРТ АБО НАЙВИЩА ФОРМА СТРАТИ

 

Юрій Андрухович / Уляна Горбачевська / Марк Токар
відео: vj-group «CUBE» / звук: Віктор Новожилов / графіка: Анатолій Бєлов
ідея проекту: Оля Михайлюк

 

13 березня — Івано-Франківськ, Театр ляльок ім. Марійки Підгірянки
15 березня — Київ, Національна музична академія України ім. Чайковського
17 березня — Дніпропетровськ, театр «Крик»

 

Юрій Андрухович: «Вистава «Альберт» створена за моїм однойменним оповіданням, що колись увійде до збірки про видатних нечестивців усіх часів. У центрі нашого дійства — історія Альберта Вироземського, шахрая і злодія. Щоб уникнути смертної кари, він погодився віддати душу дияволу, але підписана кров'ю угода чомусь не спрацювала — й певного осіннього дня року 1641-го його було привселюдно спалено посеред львівської площі Ринок…» Ця вистава — гра слів, інтонацій, жестів, що виникає у відчайдушній, ризикованій і водночас гармонійній взаємодії письменника, що проявляється тут не лише як автор текстів, але і як співак, і як актор, з чудовими музикантами. Виставу доповнює тонка, іронічна, пронизлива графіка, що оживає під час вистави.

 

 

Уляна Горбачевська:
Новий вимір — музика, спровокована текстом… Графіка, фрі-джаз, література, традиційна музика, театр. Кожен прийшов у проект зі своєї території і розповів історію у свій спосіб. Як не дивно, це якраз і спрацювало. Ми творимо разом, взаємодіємо, але не змішуємось… якось так.

 

Любов Якимчук:
Із середньовічного сюжету просвердлені «дірки» в сучасність (алюзії та натяки), комбіновані стилістично різні мелодії та пісні. Ця інтертекстуальність втягує у гру глядача, спонукаючи його до співтворчості… Після вистави публіка аплодує стоячи... катарсис пережили навіть ті, хто думав, що вже не здатен відчувати щось подібне від сучасного мистецтва.

 

Інформаційні партнери: Громадське ТБ, Platfor.ma, Книгарня «Є», Тиждень.ua.

 

преса про проект
Імпровізація за Андруховичем / Галицький кореспондент
Штукар благословенний / Art Ukraine
Юрій Андрухович — про роботу митця в умовах війни / Громадське радіо
Ритуал з вогнем / Збруч
«Я прийшов насладитися зрілищем» / UFRA
Український письменник Юрій Андрухович відвідав Дніпропетровськ / 11 канал