отримувати новини АртПоля

 

14-30 КВІТНЯ 2015

АРТПОЛЕ:ПРИХОВАНІ СВІТИ
лендарт. 12 років. 6 локацій

Харківська муніципальна галерея, ARTпідвал

 

Америка 60-х, Англія 80-х, Німеччина 90-х та Україна від 90-тих по сьогодні — майже всюди мистецтво землі спочатку швидко набирало прихильників, а потім трансформувалося в персоніфіковану мову окремих особистостей, основану на взаємостосунках між ландшафтом, художником і глядачем. Загалом можна вирізнити дві моделі цих стосунків. Одна є співставленням, змаганням творчого Я та навколишньої природи, інша — розчиненням, включенням у природний процес, співавторством з навколишнім середовищем (деякі дослідники визначають її як «сучасний шаманізм»). Саме цієї концепції дотримувалися автори ледарт-об’єктів, що протягом 12 років були створені на різних локаціях АртПоля — в Івано-Франківській, Вінницькій, Одеській, Луганській областях та на півострові Крим. Фестиваль АртПоле став першою подією, на якій твори були безпосередньо (а не у вигляді документації) представлені аудиторії й продемонстрував здатність лендарту вийти за межі суто естетичних заходів у набагато ширший соціальний контекст. Енергетика поєднання фантастичних багаторівневих територій, музики та візуальних об’єктів надала змогу відчути і пережити вихід з просто географічного місця перебування в інший вимір — вимір змістово-символічної реальності.

 

Відсутність у масовій свідомості жорстко встановлених ієрархічних штампів щодо мистецтва землі робить його привабливою для багатьох terra incognita. Притягує увагу потужний потенціал ствердження та знаходження етнокультурної адекватності сучасними засобами. Об’єкти стали не тільки естетичними акцентами певного місця, але і своєрідними автопортретами художників. Образи-метафори зустрічі матеріального та ідеального, природного та людського світів, виникали завдяки Мирославу Вайді, Петру Бевзі, Андрію Гуренку, Володимир Бахтову, Ілоні Сільваші, Ярославу Присяжнюку, Жанні Кадировій, Анатолію Бєлову, Олександру Никитюку, Віталію Кохану, Володимиру Кузнецову, Олексію Литвиненку, Ганні Сидоренко, Сергію Якуніну, Микиті Кадану, Анні Надуді, Юлії Толмачовій, Миколі Джичці, Сергію Григоряну, Адель Ягібековій, Денису Ковалевському, та всім учасникам naturally, Лоліті Гайнутдіновій, Олегу Олійнику, Геннадію Донцю, Володимиру Нойсу, Орисі Ничипорук, Оксані Щесняк, Дмитру Матюхіну, Владі Сошкіній, Анастасії Скориковій, Фьоклі, Катерині Радченко, Євгену Мануїлову, ЦСМ «ДАХ», а також Карлотті Брунетті та Лізі Шмітц (Німеччина), Ярославу Козярі (Польща), Алехандро Гуззетті (Італія), Світлані Гусаковій, Артему Зданевичу, Андрію Буселу (Білорусь).

 

Лендарт-об’єкти іноді можуть бути зруйновані природою за декілька хвилин. Іноді територія, на яких вони були створені, стає недосяжною, як це сталося з садибою Мсциховського неподалік Алчевська та Бахчисараєм. Тоді єдиною згадкою залишаються фото. Протягом всієї історії проведення фестивалю ленд-арт об’єкти фіксував на фото Вадим Ільков та дехто з авторів. Прийшов час відкрити архіви. Welcome to hidden worlds!

 

Подія відбувається у рамках програми Tandem Ukraine.
Інформаційна підтримка ART Ukraine та Громадське ТБ Харків.

 

преса про проект
Мистецтво на межі зникнення / Cultprostir
«АРТПОЛЕ: Приховані світи» в Харкові / Art Ukraine
У Харкові відкриють виставку арт-об'єктів, яких вже не існує / Cultprostir
«Приховані світи» у Харкові / Hromadske.kh