отримувати новини АртПоля

 

8-9 СЕРПНЯ 2015

АРТПОЛЕ: ВХІД НА СХІД
Бердянськ

8 серпня
15:00 — лекція Олександра Рибалка «Греки Приазов’я» (Бердянський художній музей ім. Бродського)
19:00 — концерт на Приморській площі: родинний гурт БАГДАСАРИ (с.Сартана/Маріуполь), ансамбль ДЖЕЗАЇР (Сімферополь) і PUSHKIN! Klezmer band (Київ)

 

9 серпня
12:00 — анімаційний серіал «Моя країна Україна» (студія «НоваторФільм)
14:00 — документальний фільм «Вальс Алчевськ» (реж. Вадим Ільков)
кінопокази проходимуть в Бердянському художньому музеї
вхід на всі заходи вільний

 

Приазов’я зі своєю насиченою історією й незвичайними назвами досі залишається таємним місцем на мапі для багатьох українців. Тому перша частина проекту «АРТПОЛЕ: ВХІДнаСХІД» орієнтована на глибше дослідження традиційного мистецтва цього регіону.

 

8 серпня в Художньому музеї ім. Бродського завзятий дослідник історії та традиційної культури регіону Олександр Рибалко прочитає лекцію «Греки Приазов’я». Ввечері того ж дня на Приморській площі звучатиме традиційна музика приазовських греків та румейські пісні від родинного гурту Багдасари (с. Сартана/Маріуполь). Старовинні мелодії чінгіне (кримських ромів) та кримських татар виконає ансамбль Джезаїр (м. Сімферополь/Крим). Завершить концерт PUSHKIN! Klezmer Band (Київ) — експериментуючи з фольклором, гурт продовжує традицію музикантів ашкеназі. «Для нас концерт у Бердянську — це як спроба знайти родичів, з якими вже давно втрачено зв’язок, адже єврейський, кримськотатарський, грецький і циганський фольклор досить близькі. Це і спільні мелодії. І багато в чому спільна доля, — говорить Мітя Герасімов, лідер гурту. — В цій музиці стільки радості, що вона пережила Голокост, і тепер знову хоче звучати на повний голос».

 

9 серпня програма продовжиться кінопоказами в Художньому музеї і спілкуванням з авторами стрічок. Тут буде показано проект «Моя країна — Україна»«Моя країна — Україна» від студії «Новаторфільм» і документальний фільм «Вальс Алчевськ» (реж. Вадим Ільков).

 

проект «АРТПОЛЕ: ВХІДнаСХІД» у 2015 році проводиться в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)