отримувати новини АртПоля

 

6 ЖОВТНЯ - 10 ЛИСТОПАДА 2015

АРТПОЛЕ: ВХІД НА СХІД
Бердянськ

вловити хвилю
відчути потік
і відкрити вхід

 

АРТПОЛЕ:ВХІДнаСХІД — це шість тижнів, наповнених концертами, виставами, виставками, лекціями й новими знайомствами. Це культурний проект, який агенція АртПоле спільно з Бердянським художнім музеєм ім. Бродського здійснюватиме протягом жовтня-листопада. Адже Бердянськ, що традиційно сприймається як місто-курорт, зараз перебуває неподалік бойових дій — місто потребує культурних контактів заради пом’якшення атмосфери, розуміння й визначення.

 

Перша частина проекту відбулася в серпні й була орієнтована на глибше дослідження традиційного мистецтва цього регіону. Дослідження триватиме й зараз, адже Приазов’я має неймовірне етнічне різноманіття: болгари і німці, греки і роми, караїми, росіяни, поляки, українці... Зараз для міста новий історичний момент, адже Бердянськ знову є важливим центром для переселенців. Час вивчати й створювати свою історію разом. Отже, ми сподіваємося, що окрім запланованого, в Бердянську виникнуть і нові ідеї.

 

6 жовтня
проект "Степ"

СТЕП львівських музикантів Уляни Горбачевської та Володимира Бедзвіна — поєднання канонічних архаїчних пісень, давніх та авторських текстів з імпровізаційним потоком. «Ця музика — наше відчуття пейзажу та прихованого містичного змісту Дикого Поля. Степ завжди манив, лякав, обдаровував, забирав, породжував... Архетипний образ випаленого древа на краю горизонту, яке наперекір всьому цвіте. Як сильно цей образ торкається серця сьогодні, — пояснює Уляна, автор ідеї проекту. — Це зустріч східного і західного вітрів, це — Край краю, одвічне протистояння світів, одвічна боротьба воїна-захисника. Козацькі пісні, дівочі закликання, щебет птахів, вдовині плачі, дитячий сміх».

 

10 жовтня
відкриття :::стежки:::

Проект :::стежка::: поєднує кримськотатарські й українські знаки, символи, орнаменти, вплітаючи їх у простори наших міст. Ідея проекту належить Олі Михайлюк, агенція «АртПоле» і Рустему Скібіну. Саме роботи Рустема, відомого кераміста, стали відправною точкою проекту, а далі до :::стежки::: зі своїми ідеями долучилися українські та польські художники. Мурал на стіні Бердянського художнього музею створював київський художник Андрій Гуренко.
показ фільму «Кримські стежки» (Вінсент Мун, Париж) і обговорення за участі консультанта фільму Олександра Рибалка (Київ)

 

13 жовтня
музично-поетичний діалог «Абрикоси Донбасу»

Любов Якимчук — текст, голос, Марк Токар — контрабас
Донбас — це світ абрикосів та териконів, ніжний і водночас трагічний світ. Це широкий степовий, але і глибокий простір: вулицями ходять мешканці шахтарських міст і селищ, а під ними прохідкою пересуваються шахтарі в касках. Зовні світить сонце, на якому стигнуть абрикоси, а під землею світять ліхтарі та гинуть люди. Тепер вже люди гинуть і над землею, яку охопила війна. Заглиблює у цей світ поеми Любові Якимчук «Абрикоси Донбасу» імпровізаційна музика Марка Токаря, контрабас якого уміє розмовляти мовою людей.
вечір захопливих історій «Тур футуристів Донбасом»
Любов Якимчук та поети Бердянська

 

20 жовтня
представлення віртуального простору проекту «роздІловІ»

поезія, музика, відео-арт
дивна річ, котра не надається до переказування, щось на зразок ніжності, хоча не зовсім — ніжність усе таки більш оречевлена…
В пошуках цієї «дивної речі» вже протягом трьох років і знаходяться учасники проекту «роздІловІ» — Сергій Жадан (поезія), Оля Михайлюк (ідея/візуалізація), Олексій Ворсоба і Влад Креймер (музика), створюючи щоразу нові мелодії й образи. 21 поетично-музична композиція була зафіксована минулої осені в Харкові. Оля Михайлюк і Микола Карабінович створили асоціативне відео до кожної. А в одній з мандрівок-досліджень АртПоле зустріло Лабораторію примх:) — так виникла ідея сайту, де тепер можна буде слухати/читати/дивитися й ділитися почутим, а також дізнаватися роздІловІ плани, що об'єднуватимуть різні міста.

 

22 жовтня
круглий стіл «Свої-чужі» на півдні України»

спільно з Бердянським державним педагогічним університетом

 

27 жовтня
лекція «Мистецтво перфомансу»

Мирослав Вайда (Київ)

 

30 жовтня
відкриття виставки «Внутрішні території»

живопис, інсталяції, перформенси, музика
Карлотта Брунетті, Оля Михайлюк, Мирослав Вайда, Віталій Кохан, Олексій Ворсоба
Як бути відкритим до світу й в той же час захистити свою внутрішню територію? Як при цьому не завдати болю ближньому? Як визначити кордон, який вас розділяє? Він такий тендітний (див. синоніми: делікатний, ніжний тонкий, крихкий, слабкий, немічний). Якою є різниця між тонкістю й слабкістю, традиціями й консерватизмом, експресією й істерикою, гармонією й компромісом і, як результат, красою й потворністю? Визначити наявність й межі своїх внутрішніх територій і намагаються автори робіт, представлених в рамках виставки. Дослідження було розпочате півроку назад у Мюнхені — як частина проекту Shredding Maps («Розірвані карти»). Тепер митці продовжили роботу — цього разу в Бердянську, що знаходиться в безпосередній близькості до територій, де розриваються карти.

 

31 жовтня
концерт

фольклорно-етнографічний ансамбль «Вайсал» (Лозуватка Бердянського р-ну)
народний хор української пісні «Вербиченька» (Осипенко Бердянського р-ну)
тріо Mavigiz (Стамбул)
«Гич-Oркестр» (Львів)

 

5 листопада
музичний перформанс «паМ’ЯТАти»

Марк Токар (Львів), Олексій Ворсоба (Мінськ), Олег Божко (Алчевськ), Оля Михайлюк (Київ)
Всі учасники перформансу на початку травня’2014 зустрічалися в міжнародній творчій лабораторії ARTPOLE.LU під Алчевськом — у старовинній садибі посеред прекрасного саду, коли навколо вже виникали блокпости. «паМ’ЯТАти» поєднує музику й тексти. Документальні історії зі сходу України і поетичні твори. Музичні композиції, створені тоді в Алчевську і протягом останніх днів у Бердянську — спеціально для цього перформансу.

 

10 листопада
фотовиставка «Узбережжя»

Вадим Ільков (Київ), Сергій Кравченко (Мінськ)
Обидва фотографи провели в Бердянську близько тижня — в рамках своєрідної творчої резиденції. Інших рамок не було — не було заданої теми, формату виставки, визначеної кількості фотографій. Обидва побачили узбережжя, з притаманними йому рисами різноманітності, взаємопроникнення і співіснування. «Узбережжя» Вадима Ількова — це серія чорно-білих фото з лаконічними підписами. Сергій Кравченко, відомий в Україні як один з музикантів інструментального тріо Port Mone, Сергій вперше з’являється в новій ролі — фотографа, і автора текстів.

 

— море—музика—поезія—перформанси—інсталяції—фото—живопис — і вітер —

 

проект «АРТПОЛЕ: ВХІДнаСХІД» у 2015 році проводиться в рамках проекту Українська ініціатива зміцнення громадської довіри (UCBI), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID)