отримувати новини АртПоля

 

17 ТРАВНЯ 2017

Безкінечна подорож, або Енеїда

«Безкінечна подорож, або Енеїда» — мультимедійний колаж за Івана-Юрія Андруховича-Котляревського з елементами лекції, концерту та банкету. Режисура Олі Михайлюк (агенція «АртПоле»). Прем’єра відбулася на відкритті Міжнародного фестивалю Книжковий Арсенал'2017 у рамках фокус-теми «Сміх. Страх. Сила». Юрій Андрухович читає лекцію, уривки з «Енеїди» та власні вірші. Марк Токар і Віктор Новожилов супроводжують у «безкінечну подорож» імпровізаційною музикою, мінімалізмом, гострою бітовою електронікою з використанням записаних акустичних інструментів та бароко. VJ-група CUBE забезпечує візуалізацію — з фото сучасної Полтави, ілюстраціями до «Енеїди», створеними у 60-х роках Анатолієм Базилевичем, та зображеннями Дідони й Енея у середньовічному й ренесансному живописі. Робота над проектом триває, у планах режисерки — опрацювання нових тем та проявів «Енеїди» в сучасній українській дійсності.

 

 

Юрій Андрухович: Наша Енеїда — це синтез і поєднання слів, їхніх значень і звучань, візуальних та музичних образів, «низького й високого штилів», бароко з електронікою, класицизму з мінімалізмом, Баха з Токарем. Як усе це поєднається — невідомо. Тому, як завжди з радістю, готуюся до того, до чого підготуватися насправді не можна. Але можна перечитувати Котляревського, переслухувати улюблену арію Дідони й переписувати власні рядки для альтернативних форм їхньої подачі. Публіку ж запрошую взаємодіяти і частуватися.

 

Марк Токар: Ми поєднали імпровізаційну музику, мінімалізм, гостру бітову електроніку з використанням акустичних інструментів, записаних заздалегідь, та бароко. А на класичній гітарі буде виконана музика Баха. Різні епохи як за текстом, так і за музикою. В час постмодернізму такий жанр вітається. Для мене цей проект — великий челенж, бо виступаю тут у нових для себе іпостасях та жанрах. Але таких, які завжди цікавили та вабили.

 

Віктор Новожилов: Взяти елементи акустичного і електронного, класичного і нового та, зрештою, музичного і "немузичного" матеріалу, все перемішати, додати спецій і прянощів у рандомному порядку. вуаля… N.B. страва матиме непередбачуваний післясмак.

 

ARTMISTO: По той бік «Енеїди»