отримувати новини АртПоля

 

26-29 ТРАВНЯ 2016

АРТПОЛЕ на фестивалі INTERMEZZO

 

Сёзлеринъ акъикъат ёлундан кетеми? / Чи стежкою правди слова твої ходять? — це цитата з оповідання «Під мінаретами», написаного Михайлом Коцюбинським сто років тому. Питання, над якими тоді розмірковував письменник — земля, традиції, взаємодія з людьми іншої віри — залишаються актуальними, щоразу виникаючи в нових обставинах.

 

:::стежка::: — ініціатива агенції АртПоле, покликана підтримувати постійний зв'язок із Кримом. У Вінниці Оля Михайлюк запропонувала поєднати традиційні орнаменти з цитатами з оповідань Михайла Коцюбинського про Крим. Ця ідея надихнула долучитися до спільної роботи вінницьких художників Юлю Гушул та Олександра Нікітюка. Орнаменти поєдналися з цитатами, написаними українською і кримськотатарською. Робота над бібліотекою почалася в жовтні минулого року — і до відкриття цьогорічного фестивалю Intermezzo розпис завершено.

 

учасники проекту
Оля Михайлюк протягом останніх двох років створила публіцистичні цикли про Крим і Донбас, серію перформансів, інтердисциплінарний проект роздІловІ, що поєднав поезію, музику та візуалізацію. В останньому є не лише режисеркою, але й авторкою візуальних образів. Для вінницької :::стежки::: Оля обрала фрагменти текстів Коцюбинського і розробила їх написання.

 

Рустем Скібін народився в Самарканді, в 1996 році повернувся до Криму, з березня’2014 живе в Києві. Рустем створив свій стиль поліхромного розпису керамічних виробів з яскраво вираженими рисами традиційної культури кримських татар. Його майстерня El-Cheber популярна далеко за межами України. Окрім відкриття :::стежки::: в рамках фестивалю проводитиме також майстер-класи для дітей — спільно з Юлією Гушул.

 

Юлія Гушул — вільна художниця, зараз живе у Вінниці. Бере участь у художніх виставках, як персональних, так і спільних, серед останніх проект південноафриканської художниці Кендіс Брайтц, що виставлявся в PinchukArtCentre. Цікавиться прикладним народним мистецтвом. Будучи також журналістом-фрілансером, дописує в київські журнали про архітектуру і декор.

 

Олександр Нікітюк очолює Лабораторію актуальної творчості, є організатором і куратором багатьох відомих і за межами Вінниці мистецьких акцій, зокрема Міжнародного зимового фестивалю мистецтва довкілля «Міфогенез» (проводиться з 2006 року) і проекту мурал-арту «Інтервенція» (2011-2015). Йому належить ідея втілити :::стежку::: на стінах Бібліотеки №1.

 

track track track track track track track track track track track

 

акустична майстерня казки Велике Вухо
Бір заманда бар екен, бір заманда йок екен — саме цими словами часто розпочинаються кримськотатарські казки. Чи було це колись насправді, чи не було... Чарівні чарики, витівки хитрого лиса Тількі, загадки падишахів, джинни і чудовисько Аждага, море і гори, гранат, що плаче, та айва, що сміється... — цього разу на майстерні Велике Вухо малі знайомилися з казковими сюжетами та героями кримськотатрського народу.

 

vvv vvv vvv vvv vvv vvv vvv vvv